Politika- U budžetu za 2019. godinu, koji je usvojen pre svega tri meseca, predviđeno je više od 210 hiljada dinara za održavanje javne rasvete. Ipak, već u februaru mesecu u Zrenjaninu je mrkli mrak: i figurativno, i bukvalno.
Pristup za koji se Srpska napredna stranka opredelila kad je preuzela apsolutnu vlast na svim nivoima, od mesne zajednice do države, podrazumeva bavljenje komunalnim delatnostima samo i isključivo pred uključenim kamerama, dok iza njih ništa ne funkcioniše. Ovako to vidi odbornica Alisa Kockar: „Pola grada i sela nam je u mraku i izgleda da nema namere da se ijedna jedina sijalica zameni dok se građani ozbiljno ne pobune; milion puta najavljuju konačnu izgradnju obilaznice i govore o budućim mostovima i budućim saobraćajnicama, po pitanju vode se „prave mrtvi“ dok brinu o investitoru umesto o građanima, a javna preduzeća i ono malo što urade ne odrade kako treba. Zašto javna preduzeća ne reaguju kad izvođač radova ne završi posao? Čiji interes štite? Šta rade i gde su lica koja obavljaju nadzor? Zašto ne reaguju? Da li iko u ovom gradu štiti interese građana i grada?“
Odbornica je u poslednje tri godine često govorila o komunalnim problemima u gradu, pa je tako i na poslednjoj sednici Skupštine sazvanoj na primeren način upozoravala, između ostalog, i na problem sa osvetljenjem: „Naša vlast nije vlast svih građana, već samo članova vladajućih stranaka. Kao odbornica koja svoju ulogu u Skupštini shvata drugačije i zalaže se za dobrobit svih, a ne pojedinih, kao svoju dužnost vidim da o problemima govorim sve dok ne budu rešeni, ali i da zahtevam da se preuzme odgovornost. Ne mogu članovi Saveta mesnih zajednica i nadzornih organa da budu lišeni odgovornosti za nemo posmatranje uništavanje grada jer ga svojim ćutanjem ne samo suštinski omogućavaju, nego i podržavaju.“