Sport- U Beogradu se nakon Evropskog prvenstva u plivanju, gde je plivač Proletera Nikola Aćin osvojio zlatnu medalju, održalo i Evropsko prvenstvo u plivanju za veterane na kojem su učestvovali zrenjaninski plivači veterani. Aleksandra Milovanović (40-44 godina) osvojila je bronzanu medalju u trci na 200m leđnim stilom.

Iako bez treninga zbog bolesti, nastupila je i Berbakov Marijana kojoj su ovog puta izmakle medalje na 50 i 100m delfin, zauzela je dva puta 4. mesto u kategoriji plivačica od 50-54 godina, a isti plasman je zauzeo i Vićentije Darijević u trci na 50m kraul za plivače u kategoriji 50-54 godine.
Ipak pobedničko postolje nije izmaklo jer je Aleksandra Milovanović(40-44 godina) osvojila bronzanu medalju u trci na 200m leđnim stilom, a ostvarila je i dobar rezultat u trci na 100m leđno zauzevši 7.mesto.
Takođe je i štafeta u sastavu Darijević, Mirkov Dragan, Milovanović, Berbakov u kategoriji 160-200 godina (iako sa hendikepom (ukupno 192 godine)), popravila vreme i ponovila rezultat od pre šest godina iz Kranja i zauzela 5.mesto u jakoj konkurenciji iza štafeta plivača iz Rusije koji su nastupali za beogradski klub 11.april(162 godine), Beča (160), Berlina (164) i Rima (171).
Na takmičenj su nastupali još i Dragana Pekić(kategorija 45-49), Slađana Tomić-Gostojić (55-50) i Jovan Veselinović (60-64)