Sport- Croatia open u Rijeci je jedan od najačih turnira u Evropi za uzrast kadeta i juniora i tradiocionalno se održava po 23. put. U sastavu reprezentacije Srbije, na ovom turniru, našli su se troje  takmičara Karate kluba Zrenjanin. Najbolja je bila Mila Salapura koja je, u kategoriji kadetkinja -61kg, osvojila bronzanu medalju.

Posle uvodne pobede nad takmičarkom iz Austrije od (9:0), u narednom kolu  Mila Salapura izgubila je od takmičarke iz Hrvatske (0:3) da bi kasnije u repasažu vezala dve pobede i u meču za treće mesto pobedila Slovakinju  rezultatom (6:1).

Ivan Lagundžija i Jevrem Bala su ovoga puta takmičenje završili u drugom, odnosno prvom kolu.

Sledeće takmičenje je prvenstvo Vojvodine za kadete i juniore koje će se održati u Novom Miloševu i zatim seria A u Salcburgu za seniore.